Izolacja akustyczna ścian i sufitów

Do izolacji akustycznej ścian i sufitów proponujemy zastosować piankę akustyczną o wysokiej gęstości 140 kg/m3 lub Basotect. Obie pianki sprawdzają się jako materiał wygłuszający w przypadku izolacji akustycznej pomieszczeń od dźwięków powietrznych i uderzeniowych średnich i wysokich częstotliwości.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest materiałem charakteryzującym się wysoką izolacyjnością akustyczną i termiczną. Mata o wymiarach 2 m2 waży około 6 kg. Pianka ta może być mocowana do ścian i sufitów za pomocą kleju montażowego szybko wiążącego, wkrętów lub może zostać wbudowana w stelaż. Bezpośrednio do pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 możemy przymocować płytę KG, OSB lub tapetę. Po zastosowaniu na powierzchni pianki, siatki z włókna szklanego możemy nałożyć gładź szpachlową.

Pianka Basotect jest materiałem dźwiękochłonnym wykonanym z żywicy melaminowej. Dzięki temu jest on niebywale lekki, a jego kolor jest odporny na działanie promieniowania UV. Niska waga powoduje, że możemy go montować na wiele sposobów (klej montażowy, spirale mocujące itp.). Pianka Basotect posiada certyfikat niepalności zgodnie z normą DIN 4102 w klasie B oraz normą EN 13501-1 w klasie C z emisją dymu s2, brak kapiących kropli d0. Materiał dostępny w postaci paneli akustycznych gładkich oraz piramidek akustycznych (na indywidualne zamówienie).

Wygłuszanie ścian i sufitów

Pianka akustyczna 140 kg/m3  - 4 cm Pianka akustyczna 140 kg/m3 - 4 cm
Cena: 163,00 zł 168,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Pianka akustyczna 140 kg/m3 - 2 cm Pianka akustyczna 140 kg/m3 - 2 cm
Cena: 58,00 zł 67,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Pianka Basotect® 3 cm Pianka Basotect® 3 cm
Producent: BASF
Cena: 41,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl