Pianki akustyczne 140 kg/m3 - 4 cm

Pianka akustyczna wysokiej gęstości, kolor heterogenicznego granulatu 140kg/m3 4cm
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 175,00 zł 179,00 zł 175.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 175,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 i grubości 4 cm w formacie 100x200cm (2 m2) jest stosowana jako materiał wygłuszający, który skutecznie ogranicza hałas jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego lub z zewnątrz do wnętrza budynku.

Podstawową zaletą zastosowania pianki wygłuszającej jest jej skuteczność przy jednoczesnym braku konieczności budowania stelaża. Piankę akustyczną mocujemy bezpośrednio do ściany przy pomocy kleju montażowego.

Ponadto w przypadku wygłuszania ścian czy sufitów ważne jest, aby zwiększyć masę samej przegrody budowlanej i tym samym ograniczyć ilość hałasu. Taki efekt można uzyskać stosując pianki akustyczne o gęstości 140 kg/m3.

Pianka akustyczna pochłania również wibracje i drgania, które często są przenoszone po konstrukcji budynku.  Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań.

Oprócz izolacji akustycznych w budownictwie pianka wygłuszającą o gęstości 140 kg/m3 jest stosowana do wygłuszania maszyn oraz urządzeń. Dzięki wysokiej gęstości materiał ten pochłania drgania oraz zmniejsza ilość hałasu dobiegająca z wnętrza maszyny.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 może być także zastosowana jako podkład pod panele, podłogi drewniane, płytki ceramiczne oraz jako izolacja przegród budowlanych.

  • Wymiar pianki akustycznej: 100x200cm - 2 m2.
  • Grubość: 4 cm

Zalety zastosowania pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3:

- Skuteczna izolacja akustyczna ścian i sufitów

- Izolacja cieplna

- Ograniczenie drgań i wibracji 

- Wygłuszania maszyn i urządzeń

- Montaż bez konieczności budowy stelaża i stosowania wkrętów

- Szybki i bezpieczny montaż tylko za pomocą kleju

 

Pianka akustyczna 140 kg/m3

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest rodzajem elastycznej pianki poliuretanowej. Produkt ten wytwarzany jest w prostokątnych blokach i zawiera specjalnie dobrane cząstki rozdrobnionej pianki poliuretanowej i środka wiążącego.

Dzięki takiemu procesowi produkcji cząstki pianki akustycznej są ponownie ze sobą wiązane, co umożliwia uzyskanie materiału dźwiękochłonnego wysokiej jakości.   

Produkt ma kolor heterogenicznego granulatu użytego do produkcji pianki.

Grubość pianki: 4 cm.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 dostępna jest formie arkusza o wymiarach:

- 100x200 cm - 2 m2

Właściwości pianki 140 kg/m3

MONTAŻ:

Pianka o gęstości 140 kg/m3 może zostać za pomocą kleju montażowego przyklejona bezpośrednio do ściany. Następnie na tak zamontowaną piankę wygłuszającą może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej, osb lub grubej tapety. Na tego typu maty akustyczne wykonane z pianki można również nałożyć siatkę tynkarską, a następnie gładź szpachlową.

Montaż pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 jest prosty i nie wymaga posiadania skomplikowanych narzędzi.

Im większe arkusze pianki wygłuszającej montujemy tym izolacja jest bardziej skuteczna. Duża liczba łączeń pomiędzy mniejszymi arkuszami pogarsza parametry akustyczne izolacji (jeśli to możliwe należy ograniczać ilość łączeń). 

W razie konieczności piankę wygłuszającą możemy docinać samodzielnie za pomocą noża segmentowego stosowanego do cięcia tapet lub płyt GK.

Waga 2 m2 pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 i grubości 4 cm to około 12 kg.

Piankę o grubości 4 cm można w bezpieczny sposób zamontować do ściany za pomocą kleju bez konieczności budowy stelaża.

PIanka akustyczna 140 kg/m3 montaż i wykończenie

Montaż pianki o gęstości 140 kg/m3 do ściany:

Do montażu możemy wybrać kleje ogólnodostępne w marketach budowlanych jak np. Soudal Soudabond Easy lub Atlas Geoflex albo Atlas Express Plus.

W przypadku zastosowania kleju Soudal Soudabond Easy nakładamy go wyłącznie na powierzchni pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3. Klej należy nakładać w warkoczach o średnicy 2-3 cm. Warkocz kleju prowadzimy wokół obwodu pianki wygłuszającej w odległości kilku centymetrów od jej krawędzi a następnie na środku pianki robimy dwa znaki "X". Klej nie spływa z powierzchni pionowych, nie wymaga gruntowania podłoża. Następnie musimy odczekać chwilę zgodnie z instrukcją producenta kleju i możemy piankę o gęstości 140 kg/m3 montować do ściany. Tym samym klejem i w taki sam sposób możemy na następny dzień przymocować płytę GK w celu wykończenia pianki akustycznej. Wydajność kleju z jednego opakowania to około 8 m2.

 
Natomiast jeśli do montażu pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 wybierzemy klej żelowy Atlas Geoflex lub Atlas Express Plus to proces aplikacji kleju oraz montażu wygląda w troszeczkę inny sposób. Zasadnicza różnica to konieczność rozrobienia kleju z wodą. Dzięki czemu konsystencję kleju możemy dostosować do wymogów montażowych. Po tym jak klej zostanie rozrobiony z wodą należy nałożyć go za pomocą pacy zębatej na ścianę i następnie na piankę akustyczną. Później oba materiały łączymy z sobą. Klej nakładamy na całej powierzchni. Nie można go nakładać punktowo. Aby uniknąć dużego zużycia możemy nakładać klej za pomocą pacy zębatej o wielkości zębów 6 mm. Średnia wydajność kleju to około 2-4 kg/m2. Tym samym klejem i w taki sam sposób możemy na następny dzień przymocować płytę GK w celu wykończenia pianki akustycznej.
 
Montaż pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3
 
Zaletą zastosowania tych klejów jest dłuższy czas otwarty niż w przypadku kleju Soudal Sudabond Easy dzięki czemu mamy więcej czasu na ewentualne poprawki tak, aby izolacja była jak najszczelniej zamocowana. 
 
Piankę akustyczną możemy docinać za pomocą noża segmentowego stosowanego do cięcia płyt gipsowo-kartonowych.
 
Montaż materiału za pomocą tych klejów mamy sprawdzony. Jeśli do montażu zostanie wybrany inny klej to prosimy o wykonanie próby montażowej, aby sprawdzić możliwość zastosowania kleju. 
 
Prosimy o wykończenie pianki akustyczną płytą gipsowo-kartonową. Krawędzie płyty GK przylegające do ścian i sufitu powinny zostać wykończone w sposób elastyczny np. za pomocą taśmy akustycznej, akrylu szpachlowego lub silikonu. Zapobiegnie to przenoszeniu drgań na pozostałe elementy konstrukcji. Naklejenie akustycznej płyty GK ograniczy dodatkowo jeszcze hałas przedostający się przez ścianę.
 
Piankę o gęstości 140 kg/m3 możemy również wykończyć stosując siatkę tynkarską i następnie gładź szpachlową. Wówczas postępujemy jak w przypadku wykończenia styropianu na elewacjach. 
 
Wykończenie pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3

W przypadku wygłuszania sufitu piankę akustyczną należy zamocować stosując klej oraz kotwy chemiczne do betonu lub za pomocą kleju oraz stelaża. Ważne jest, aby w przypadku sufitu uwzględnić rodzaj stropu.

Palność: atest zgodnie z normą MVSS 302. 

Zastosowanie tej pianki jaka materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu. Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki uderzeniowe oraz powietrzne. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl