Pianki akustyczne 140 kg/m3 - 2 cm

Pianka akustyczna 140 kg/m3
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 63,00 zł 67,00 zł 63.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 63,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest stosowana jako materiał wygłuszający, który  w znacznym stopniu ogranicza poziom hałasu jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego lub z zewnątrz do wnętrza budynku.

Podstawową zaletą zastosowania tego typu pianki jest brak konieczności budowania stelaża. Piankę akustyczną mocujemy bezpośrednio do ściany.

Ponadto w przypadku wygłuszania ścian czy sufitów ważne jest, aby zwiększyć masę samej przegrody budowlanej i tym samym ograniczyć ilość hałasu. Taki efekt można uzyskać stosując piankę o gęstości 140 kg/m3.

Pianka pochłania również wibracje, które często są przenoszone po konstrukcji budynku.  Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań.

Oprócz izolacji akustycznych w budownictwie pianka ta wykorzystywana jest również do wygłuszania maszyn oraz urządzeń. Dzięki wysokiej gęstości materiał ten pochłania drgania oraz zmniejsza ilość hałasu dobiegająca z wnętrza maszyny.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest stosowana także jako podkład pod panele, podłogi drewniane, płytki ceramiczne oraz jako izolacja przegród budowlanych.

ZASTOSOWANIE:

- Izolacja akustyczna ścian i sufitów

- Izolacja cieplna

- Elementy dystansowe (motoryzacja i budynki)

- Wygłuszania maszyn i urządzeń

- Pakiety amortyzujące i zapobiegające drganiu

- Wygłuszanie drzwi 

Pianka akustyczna 140 kg/m3

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest rodzajem elastycznej pianki poliuretanowej. Produkt ten wytwarzany jest w prostokątnych blokach i zawiera specjalnie dobrane cząstki rozdrobnionej pianki poliuretanowej i środka wiążącego.

Dzięki takiemu procesowi produkcji cząstki pianki są ponownie ze sobą wiązane, co umożliwia uzyskanie materiały dźwiękochłonnego wysokiej jakości.   

Produkt ma kolor heterogenicznego granulatu użytego do produkcji pianki.

Grubość pianki: 2 cm.

Pianka dostępna jest formie arkusza o wymiarach:

- 100x100 cm 

- 200x100 cm 

Właściwości pianki 140 kg/m3

MONTAŻ:

Pianka o gęstości 140 kg/m3 może zostać za pomocą kleju montażowego przyklejona bezpośrednio do ściany. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci: płyty kartonowo-giposowej, osb lub grubej tapety. Na piankę można również nałożyć siatkę tynkarską, a następnie gładź szpachlową.

W celu uzyskania jak najlepszego efektu, jako wykończenie rekomendujemy zastosowanie akustycznej płyty kartonowo-gipsowej. 

Montaż pianki jest prosty i nie wymaga posiadania skomplikowanych narzędzi.

Im większe arkusze pianki montujemy tym izolacja jest bardziej skuteczna. Duża liczba łączeń pomiędzy mniejszymi arkuszami pogarsza parametry akustyczne izolacji (jeśli to możliwe należy ograniczać ilość łączeń). Dlatego pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest dostępna w formacie 100x100cm lub 100x200cm.

W razie konieczności piankę możemy docinać samodzielnie za pomocą noża segmentowego stosowanego do cięcia tapet lub płyt GK.

Waga 1 m2 pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 to około 3 kg.

Piankę o grubości 2 cm można w bezpieczny sposób zamontować do ściany za pomocą kleju bez konieczności budowy stelaża.

W przypadku wygłuszania sufitu piankę należy zamocować stosując klej oraz kotwy chemiczne do betonu lub za pomocą kleju oraz stelaża. Ważne jest, aby w przypadku sufitu uwzględnić rodzaj stropu.

Palność: atest zgodnie z normą MVSS 302. 

Zastosowanie tej pianki jaka materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu. Pianka o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki uderzeniowe oraz powietrzne. 

W stałej ofercie posiadamy grubość 2 i 4 cm. Na indywidualne zamówienie dostępne są również inne grubości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl