Wygłuszenie maszyn i urządzeń

Maszyny i urządzenia możemy skutecznie wygłuszyć stosując połączenia materiałów dźwiękochłonnych. Rozwiązanie dobieramy najczęściej w zależności od rodzaju i wielkości wyciszanej maszyny czy urządzenia. Oprócz dokuczliwego hałasu podczas pracy maszyn i urządzeń powstają drgania i wibracje.

Maty wygłuszające powinny zostać przyklejone bezpośrednio do obudowy. Aby zwiększyć warstwę izolacji akustycznej na powierzchnię mat możemy zamocować pianki akustyczne samoprzylepne o grubości 2 lub 3 cm. Powierzchnia pianki akustycznej może zostać dodatkowo pokryta folią ochronną, która zabezpiecza jej powierzchnię przed działaniem smarów, oleju czy pyłu powstającego podczas pracy maszyny lub urządzenia.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 może zostać zastosowana jako podkład antywibracyjny i zapobiegający drganiu. Zastosowanie tej pianki jako elementu obudowy powoduje zmniejszenie poziomu hałasu wydostającego się z wnętrza maszyny czy urządzenia W przypadku maszyn i urządzeń pianki o wysokiej gęstości stosowane są jako materiał do izolacji akustycznej ścian i sufitu pomieszczenia w którym się znajdują.

W przypadku wyciszania pracy maszyn i urządzeń stojących na halach produkcyjnych w celu zmniejszenia poziomu hałasu wewnątrz pomieszczenia ściany i sufity pokrywa się pianką akustyczną profilowaną Fala lub piramidkami akustycznymi.

Wygłuszenie maszyn i urządzeń

Maty wygłuszające z ALUMINIUM Maty wygłuszające z ALUMINIUM
Producent: Boll
Cena:

27,90 zł

szt.
zobacz więcej
Pianka  samoprzylepna 3 cm  - 2 m2 Pianka samoprzylepna 3 cm - 2 m2
Cena:

112,00 zł

Cena regularna: 119,00 zł

Najniższa cena: 112,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Maty wygłuszające Miękkie (FLEX) Maty wygłuszające Miękkie (FLEX)
Producent: Boll
Cena:

12,49 zł

szt.
zobacz więcej
Pianka  profilowana FALA 5 cm (Gruzełki) Pianka profilowana FALA 5 cm (Gruzełki)
Cena:

51,00 zł

Cena regularna: 57,00 zł

Najniższa cena: 51,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl