Wygłuszanie ścian i redukcja hałasu - pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3
Wygłuszanie i redukcja hałasu - pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3
Wygłuszanie ścian i redukcja hałasu - pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3
 
 
    Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 w rewelacyjnej cenie. Promocja na piankę do wykonania skutecznej izolacji ścian trwa do końca maja lub wyczerpania zapasów.
 
Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 to materiał wygłuszający, który ogranicza hałas jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego lub z zewnątrz do wnętrza budynku. Montaż pianki do ściany jest bardzo prosty i nie wymaga budowy stelaża czy stosowania specjalnych narzędzi. 
 
    Piankę o gęstości 140 kg/m3 możemy zamocować do ściany stosując klej Soudal Sudabond Easy lub za pomocą kleju żelowego Atlas Geoflex czy Mapei P9. Taki sposób montażu do ścian jest sprawdzony i bezpieczny. Takie rozwiązanie jest stosowane od ponad 10 lat. Wszystkie kleje są do nabycia w marketach budowlanych.
 
W przypadku zastosowania kleju Soudal Sudabond Easy nakładamy go wyłącznie na powierzchni pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3. Klej należy nakładać w warkoczach o średnicy 2-3 cm. Warkocz kleju prowadzimy wokół obwodu płyty w odległości kilku centymetrów od jej krawędzi a następnie na środku pianki robimy dwa znaki "X". Klej nie spływa z powierzchni pionowych, nie wymaga gruntowania podłoża. Następnie musimy odczekać chwilę zgodnie z instrukcją producenta kleju i możemy piankę o gęstości 140 kg/m3 montować do ściany. Tym samym klejem i w taki sam sposób możemy na następny dzień przymocować płytę GK w celu wykończenia pianki akustycznej. Wydajność kleju z jednego opakowania to około 8-10 m2.
 
Natomiast jeśli do montażu pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 wybierzemy klej żelowy Atlas Geoflex lub Atlas Express Plus to proces aplikacji kleju oraz montażu wygląda w troszeczkę inny sposób.
 
Zasadnicza różnica to konieczność rozrobienia kleju z wodą. Dzięki czemu konsystencję kleju możemy dostosować do wymogów montażowych. Po tym jak klej zostanie rozrobiony z wodą należy nałożyć go za pomocą pacy zębatej na ścianę i następnie na piankę. Później oba materiały łączymy z sobą. Klej nakładamy na całej powierzchni. Nie można go nakładać punktowo. Aby uniknąć dużego zużycia możemy nakładać klej za pomocą pacy zębatej o wielkości zębów 4 lub 6 mm. Średnia wydajność kleju to około 2 kg/m2. Kleje najczęściej można kupić w opakowaniach 5 lub 25 kg. Tym samym klejem i w taki sam sposób możemy na następny dzień przymocować płytę GK w celu wykończenia pianki akustycznej.
 
Montaż pianki akustycznej 140 kg/m3 klej Atlas
 
Zaletą zastosowania tych klejów jest dłuższy czas otwarty niż w przypadku kleju Soudal Sudabond Easy dzięki czemu mamy więcej czasu na ewentualne poprawki tak, aby izolacja była jak najszczelniej zamocowana. 
 
Piankę docinamy za pomocą noża segmentowego stosowanego do cięcia płyt gipsowo-kartonowych.
 
   Piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 możemy wykończyć naklejając do niej za pomocą tych samych klejów akustyczną płytę gipsowo-kartonową np. płyty firmy Regips PRO Aku, firmy Knauf lub Norgips. Krawędzie płyty GK przylegające do ścian i sufitu powinny zostać wykończone w sposób elastyczny np. za pomocą akrylu szpachlowego. Zapobiegnie to przenoszeniu drgań na pozostałe elementy konstrukcji. Naklejenie płyty ograniczy dodatkowo jeszcze hałas przedostający się przez ścianę.
 
Piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 możemy również wykończyć stosując siatkę tynkarskie i następnie gładzi szpachlowej.
 
Wykończenie pianki akustycznej 140 kg/m3 siatką i gładzią
 
Zalety produktu:
 
- wysoka gęstość
 
- skutecznie redukuje hałas
 
- izoluje drgania i wibracje
 
- zakres stałej temperatury pracy to  od -40C do +120C  
 
- łatwy i szybki montaż
 
- nietoksyczna
 
- produkt polski
 
 
   W stałej ofercie mamy dostępną piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 o grubości 2 i 4 cm. Pianka wygłuszająca o grubości 2 cm dostępna jest w formie mat o wymiarach 100x100cm lub 100x200cm.
 
Natomiast pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 grubości 4 cm jest dostępna w arkuszach 100x200cm.
 
 Pianka akustyczna 140 kg/m3 grubość 2 i 4 cm
 
   Obecnie pianka akustyczna o grubości 2 i 4 cm dostępna jest w promocyjnej cenie.
 
Skuteczność pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 została sprawdzona i poparta badaniami akustycznymi wykonanymi przez niezależny Instytut Badawczy.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl