Skuteczny i prosty sposób na wygłuszenie ścian

Skuteczny i prosty sposób na wygłuszenie ścian 

 

Za pomocą pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 możemy w prosty i skuteczny sposób wygłuszyć ścianę. Pianka jest stosowana również do wykonania izolacji akustycznej sufitu.

Montaż pianki o gęstości 140 kg/m3 nie wymaga budowy stelaża ponieważ materiał ten może zostać zamocowany za pomocą kleju. 

Wygłuszenie ścian pianka akustyczna

 

Pianka o gęstości 140 kg/m3 z doskonale radzi sobie z dźwiękami powietrznymi i jest ona stosowana do izolacji ścian i sufitów. Produkt ten zawiera specjalnie dobrane cząstki rozdrobnionej pianki poliuretanowej i środka wiążącego. Dzięki takiemu procesowi produkcji cząstki pianki są ponownie ze sobą wiązane, co umożliwia uzyskanie materiały dźwiękochłonnego wysokiej jakości i gęstości.   
 

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3

 
Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 umożliwia wykonanie izolacji, która ogranicza dźwięk o różnych częstotliwościach oraz pochłania drgania i wibracje. 
 
Izolacja akustyczna musi zostać wykonana szczelnie na całej powierzchni wygłuszanej ściany. Wszystkie szczeliny muszą zostać zakryte, tak aby nie było żadnych wolnych przestrzeni. Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 nie może zostać zamocowana punktowo. 
 
Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 może zostać wykończona poprzez naklejenie grubszej tapety lub nałożenie siatki tynkarskiej i gładzi szpachlowej. Najlepsze efekty można uzyskać wykończając piankę za pomocą akustycznej płyty gipsowo-kartonowej. Płytę GK montujemy do pianki przyklejonej do ściany za pomocą tego samego kleju bez konieczności budowy stelaża. Naklejenie płyty ograniczy dodatkowo jeszcze hałas przedostający się przez ścianę.
 
Krawędzie płyty GK przylegające do ścian i sufitu powinny zostać wykończone w sposób elastyczny np. za pomocą akrylu lub silikonu. Zapobiegnie to przenoszeniu drgań na pozostałe elementy konstrukcji. 

Zastosowanie pianki jako materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu. Pianka o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki powietrzne oraz zmniejsza poziom drgań i wibracji. 

W stałej ofercie posiadamy grubość 2 cm. Na indywidualne zamówienie dostępne są również inne grubości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl