Skuteczne wygłuszanie ścian - promocja na piankę akustyczną 140 kg/m3

Skuteczne wygłuszanie ścian - promocja na piankę akustyczną 140 kg/m3

 

  Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 to materiał wygłuszający, który umożliwia nam w prosty i skuteczny sposób wykonać izolację akustyczną ściany. Pianka w znacznym stopniu ogranicza hałas jaki przedostaje się do pomieszczenia przez ścianę. Montaż pianki nie wymaga wykonania stelaża. Piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 mocujemy do ściany za pomocą kleju montażowego. 

  Materiał do wygłuszania ścian pochłania również wibracje, które często są przenoszone po konstrukcji budynku. Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań.

  Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 powinna zostać zamocowana do ściany za pomocą kleju montażowego. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej. Oba materiały mocujemy za pomocą tego samego kleju.

Na rynku jest dość duży wybór klei umożliwiających zamocowanie pianki oraz płyty kartonowo-giposowej. Mogą Państwo np. wykorzystać klej Soudal Sudabond Easy czy też kleje Atlas np. Geoflex. Montaż pianki nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi ponieważ piankę akustyczną możemy docinać na potrzebny wymiar za pomocą noża segmentowego.
 

Aby efekt wygłuszenia był jeszcze skuteczniejszy możemy użyć do wykończenia pianki akustyczną płytę kartonowo-gipsową. Piankę możne również wykończyć przyklejając siatkę tynkarską, a następnie nałożyć gładź szpachlową lub nakleić grubszą tapetę np. winylową. 

Obecnie pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 i grubości 2 cm jest dostępna w promocyjnej cenie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl