Pianka akustyczna 140 kg/m3 - 4 cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 176,00 zł 176.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 i grubości 4 cm w formacie 100x200cm jest stosowana jako materiał wygłuszający, który skutecznie ogranicza hałas jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego lub z zewnątrz do wnętrza budynku.

Podstawową zaletą zastosowania tego typu pianki jest brak konieczności budowania stelaża. Piankę akustyczną mocujemy bezpośrednio do ściany przy pomocy kleju montażowego.

Ponadto w przypadku wygłuszania ścian czy sufitów ważne jest, aby zwiększyć masę samej przegrody budowlanej i tym samym ograniczyć ilość hałasu. Taki efekt można uzyskać stosując piankę o gęstości 140 kg/m3.

Pianka pochłania również wibracje, które często są przenoszone po konstrukcji budynku.  Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań.

Oprócz izolacji akustycznych w budownictwie pianka ta wykorzystywana jest również do wygłuszania maszyn oraz urządzeń. Dzięki wysokiej gęstości materiał ten pochłania drgania oraz zmniejsza ilość hałasu dobiegająca z wnętrza maszyny.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest stosowana także jako podkład pod panele, podłogi drewniane, płytki ceramiczne oraz jako izolacja przegród budowlanych.

  • Wymiar pianki: 100x200cm - 2 m2.
  • Grubość: 4 cm

ZASTOSOWANIE:

- Izolacja akustyczna ścian i sufitów

- Izolacja cieplna

- Elementy dystansowe (motoryzacja i budynki)

- Wygłuszania maszyn i urządzeń

 

Pianka akustyczna 140 kg/m3

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 jest rodzajem elastycznej pianki poliuretanowej. Produkt ten wytwarzany jest w prostokątnych blokach i zawiera specjalnie dobrane cząstki rozdrobnionej pianki poliuretanowej i środka wiążącego.

Dzięki takiemu procesowi produkcji cząstki pianki są ponownie ze sobą wiązane, co umożliwia uzyskanie materiały dźwiękochłonnego wysokiej jakości.   

Produkt ma kolor heterogenicznego granulatu użytego do produkcji pianki.

Grubość pianki: 4 cm.

Pianka dostępna jest formie arkusza o wymiarach:

- 200x100 cm - 2 m2

Właściwości pianki 140 kg/m3

MONTAŻ:

Pianka o gęstości 140 kg/m3 może zostać za pomocą kleju montażowego przyklejona bezpośrednio do ściany lub sufitu. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej, osb lub grubej tapety. Na piankę można również nałożyć siatkę tynkarską, a następnie gładź szpachlową.

Montaż pianki jest prosty i nie wymaga posiadania skomplikowanych narzędzi.

Im większe arkusze pianki montujemy tym izolacja jest bardziej skuteczna. Duża liczba łączeń pomiędzy mniejszymi arkuszami pogarsza parametry akustyczne izolacji (jeśli to możliwe należy ograniczać ilość łączeń). 

W razie konieczności piankę możemy docinać samodzielnie za pomocą noża segmentowego stosowanego do cięcia tapet lub płyt GK.

Waga 2 m2 pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 i grubości 4 cm to około 12 kg.

Piankę o grubości 4 cm można w bezpieczny sposób zamontować za pomocą kleju bez konieczności budowy stelaża.

 

Palność: atest zgodnie z normą MVSS 302. 

Zastosowanie tej pianki jaka materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu. Pianka o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki uderzeniowe oraz powietrzne. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl