Pianki wygłuszające - skuteczna izolacja akustyczna ścian
Pianki wygłuszające - skuteczna izolacja akustyczna ścian
 

Dość częstym problemem jaki pojawia się w budownictwie jest konieczność ograniczenia hałasu jaki przechodzi przez ścianę.  Aby poprawić wskaźnika izolacyjności akustycznej przegrody budowlanej możemy zastosować piankę o gęstości 140 kg/m3. W stałej ofercie posiadamy piankę o grubości 2 cm. Jednak na indywidualne zamówienie możemy również zaproponować inne grubości. 

W zależności od tego z jakiego materiału jest wykonana ściana oraz jaką ma grubość uzależniona jest grubość izolacji akustycznej. Prawidłowy dobór materiału wygłuszającego ma znaczący wpływ na efekt jaki możemy uzyskać. Dlatego w przypadku bardzo uciążliwych hałasów możemy zaproponować grubość pianki 4 cm lub nawet 6 cm.

Piankę akustyczną o gęstości 140 kg/m3 montujemy bezpośrednio do ściany za pomocą kleju montażowego. Nie ma więc potrzeby budowy stelaża. Nie trzeba również gruntować ściany. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej. Możemy zaproponować pokrycie pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 płytą osb, tapetą, siatką tynkarską i następnie gładzą szpachlową. 

Najlepsze jednak efekty możemy uzyskać wykończając piankę akustyczną płytą gipsowo-kartonową GK o grubości 12,5mm lub 15 mm np. płyty regips AKU. Krawędzie płyty GK przylegające do ścian i sufitu powinny zostać wykończone w sposób elastyczny. Zapobiegnie to przenoszeniu drgań na pozostałe elementy konstrukcji. Naklejenie płyty ograniczy dodatkowo jeszcze hałas przedostający się przez ściany.

Zastosowanie pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 jaka materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do drugiego lub z zewnątrz do wnętrza budynku. Dodatkową zaletą pianki jest to, że pochłania ona również wibracje, które często są przenoszone po konstrukcji budynku.  Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań i hałasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl