Pianki profilowane fala - tani i skuteczny sposób wygłuszania pomieszczenia

Pianki profilowane fala - tani i skuteczny sposób wygłuszania pomieszczenia

 

Pianki profilowane fala o wysokości 5 cm są to maty wygłuszające wykonane z pianki poliuretanowej, która doskonale pochłania i rozprasza fale dźwiękowe.

Materiał dźwiękochłonny z którego wykonane są pianki profilowane fala ma budowę porowatą złożoną z wypełnionych powietrzem licznych, niewielkich połączonych porów o głębokim przenikaniu, lub włóknistą.

Taka struktura pozwala na łatwe docieranie fal dźwiękowych w głąb materiału. Cześć energii dźwięku wskutek tarcia, lepkości powietrza wewnątrz porów oraz wibracji włókien zamieniana jest na energię cieplną.

W ten sposób fala dźwiękowa jest pochłaniana przez piankę akustyczną. Dodatkowo fale dźwiękowe są rozpraszane pod różnym kątem dzięki specjalnym wypustką jakie znajdują się na powierzchnie pianki profilowanej. 

Dlatego jeśli chcemy poprawić akustykę wewnątrz pomieszczenia lub zmniejszyć pogłos zakup pianki profilowanej fala to dokonały wybór.

 

pianki profilowane fala 

Zalety zastosowania pianek profilowanych Fala:  

  • poprawa akustyki wewnątrz pomieszczenia 
  • redukcja pogłosu 
  • skuteczność potwierdzona badaniami akustycznymi 
  • produkt bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt 
  • ciekawy efekt wizualny 
  • łatwy i szybki montaż 

 

Pianki akustyczne profilowane fala mogą zostać zamocowane do ściany lub sufitu za pomocą kleju montażowego. Najważniejsze jest aby klej posiadał tak zwany szybki chwyt początkowy.

Montaż pianki akustycznej nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Maty wygłuszające wykonane z pianki poliuretanowej możemy dociąć na potrzebny wymiar za pomocą noża segmentowego.

W przypadku montażu pianek profilowanych fala na ścianach lub sufitach, rekomendujemy wybór  największego formatu (100x200cm – 2 m2). Dzięki temu montaż będzie szybszy a łączenia między piankami fala nie będą tak widoczne. Aby łączenia były zupełnie niewidoczne proponujemy zastosować piramidki akustyczne. 

Pianka odporna jest na temperaturę od - 40 st. C do + 120 st. C i posiada atest palności zgodnie z PN-ISO 3795 (tworzywo samogasnące).

Badania akustyczne

Biorąc pod uwagę dane z powyższego wykresu pianki profilowane fala o wysokości 5 cm najlepiej pochłaniają fale dźwiękowe w zakresie częstotliwości od 500 do 5000 Hz.

Oznacza to, że pianki fala najlepiej radzą sobie z zmniejszeniem hałasu w paśmie średnim i wysokim. Odpowiada to zakresowi częstotliwości ludzkiej rozmowy, która wynosi od 500 do 3000 Hz. 

Pianki akustyczne fala o wysokości 5 cm posiadają bardziej zarysowany profil. Dzięki czemu bardzo skutecznie rozpraszają fale dźwiękowe. Otwarta struktura komórkowa pianki akustycznej powoduje, że powierzchnia maty pochłania dźwięk.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl