Wygłuszanie ścian - sposób na skuteczne ograniczenie hałasu

Wygłuszanie ścian - sposób na skuteczne ograniczenie hałasu

 

Do wykonania skutecznej izolacji akustycznej rekomendujemy zastosować pianki wygłuszające o gęstości 140 kg/m3.

W stałej ofercie posiadamy piankę o grubości 2 cm jednak w przypadku bardzo dokuczliwego hałasu możemy zwiększyć grubość izolacji do 4 cm. 

Oprócz właściwości akustycznych zaletą zastosowania tego rozwiązania jest brak konieczności budowania aluminiowego stelaża. Piankę akustyczną mocujemy bezpośrednio do ściany za pomocą kleju montażowego.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 doskonale pochłania dźwięki powietrzne powstałe np. w czasie rozmowy, słuchania radia czy oglądania telewizji. Materiał dźwiękochłonny po zamontowaniu na ścianie redukuje również wibracje, które często są przenoszone po konstrukcji budynku oraz hałasy instalacyjne. 

 

 

W przypadku wygłuszania ścian ważne jest, aby zwiększyć masę samej przegrody budowlanej i tym samym ograniczyć ilość hałasu. Taki efekt można uzyskać stosując piankę o gęstości 140 kg/m3. Za pomocą pianki możemy zredukować poziom hałasu przedostający się przez ściany wewnętrzne jak i zewnętrzne. Nie ma znaczenia czy chcemy wygłuszyć ścianę nośną czy też działową. Im grubość ściany jest mniejsza tym bardziej narażona jest ona na przenoszenie drgań i hałasu. Najbardziej narażone na przenoszenie drgań i hałasu są ścianki działowe.

Ważne również jest z jakiego materiału jest wykonana przegroda dzieląca pomieszczenia. Ścianka wykonana z płyt kartonowo-gipsowych ma zupełnie inne parametry akustyczne niż ta zrobiona pustaków wypełnionych zaprawą murarską czy też ściana wybudowana z pełnej cegły. 

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 i grubości 2 cm dostępna jest w formie mat o wymiarach 100x200cm. Waga takiej jednej maty wygłuszającej to 6 kg. Natomiast tej o grubości 4 cm to 12 kg. Wskaźnik izolacyjności akustycznej przegród budowlanych jest głownie określona poprzez masę (ich ciężar).

 

Pianka akustyczna 2 i 4 cm

 

Im cięższa jest wybudowana ściana, tym ma lepszą dźwiękoszczelność, dlatego do poprawy wskaźnika izolacyjności akustycznej przegrody budowlanej dobrze jest wybrać materiał masywny i pełny. Takim jest właśnie pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3.

Materiał ten jest rodzajem pianki poliuretanowej wytwarzanej w prostokątnych blokach i zawiera specjalnie dobrane cząstki rozdrobnionej pianek i środka wiążącego. Dzięki takiemu procesowi produkcji cząstki pianki są ponownie ze sobą wiązane, co umożliwia uzyskanie materiały dźwiękochłonnego wysokiej jakości. 

Montaż:

Pianka o gęstości 140 kg/m3 może zostać za pomocą kleju montażowego przyklejona bezpośrednio do ściany. Następnie na tak zamontowaną piankę może zostać przyklejone wykończenie w postaci płyty kartonowo-giposowej, osb lub tapety. Na piankę można również nałożyć siatkę tynkarską, a następnie gładź szpachlową. Piankę wygłuszającą możemy docinać za pomocą noża segmentowego. Ważne aby do montażu pianki stosować kleje montażowe posiadające krótki czas wiązania. Możemy zarekomendować klej Soudal Sudabond Easy, który nie spływa z powierzchni pionowych oraz nie wymaga gruntowania podłoża.

 

 

Zalety zastosowania pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3:

- skuteczna redukcja hałasu

- izoluje drgania i wibracje

- bezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt 

- szybki i łatwy montaż

- wysoka gęstość

- możliwość wykończenia pianki: płytą gk lub osb, tapetą, gładzią szpachlową

Zastosowanie tej pianki jako materiału wygłuszającego spowoduje ograniczenie poziomu hałasu. Pianka o gęstości 140 kg/m3 pochłania dźwięki uderzeniowe i powietrzne oraz redukuje drgania przenoszone po konstrukcji budynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl