Akustyka wnętrz oraz izolacja przed hałasem

Akustyka wnętrz oraz izolacja przed hałasem

 

W celu poprawy akustyki pomieszczenia oraz zmniejszenia poziomu hałasu możemy zastosować ustroje akustyczne wykonane z pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórkowej. 

Dzięki swoim budowie porowatej materiał z jakiego wykonane są panele czy pianki akustyczne skutecznie pochłania fale dźwiękowe.

Taka struktura pozwala na łatwe docieranie fal dźwiękowych w głąb materiału. W ten sposób fala dźwiękowa jest pochłaniana przez piankę.

Dodatkowo pianki profilowane fala lub piramidki akustyczne mają powierzchnię pokrytą specjalnymi wypustkami dzięki czemu fale dźwiękowe są rozpraszane pod różnym kątem.

Piramidki akustyczne oraz pianki profilowane doskonale zmniejszą pogłos w pomieszczeniach oraz poprawiają jego akustykę. Z uwagi na powyższe piramidki akustyczne znajdują zastosowanie m. in. w studiach nagrań, pokojach odsłuchowych, adaptacjach kina domowego. 

Tego typu ustroje akustyczne poprawiają więc komfort przebywania w pomieszczeniu. Dzięki temu wpływają rownież pozytywnie na nasze samopoczucie. 

Piramidki i pianki profilowane stosujemy także do wygłuszania lokali mieszkalnych i usługowych (np. kawiarnie, puby, restauracje).

Produktem, którego zadaniem jest walka z nadmiarem hałasu przedostającego się do pomieszczenia lub z niego wychodzącego są pianki akustyczne wysokiej gęstości. 

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 posiada bardzo zwartą strukturę i odpowiednią masę, która jest bardzo istotna przy poprawie izolacyjności akustycznej przegrody budowlanej.

Pianki wygłuszające o gęstości 140 kg/m3 są skuteczne przy izolacji akustycznej ścian i sufitów zarówno przed hałasem dobiegającym z zewnątrz np. od sąsiada jak i pozwalają ograniczyć ilość dźwięku wychodzącego z pomieszczenia jeśli mamy np. ochotę posłuchać głośniej muzyki.

Gdy poprawiamy akustykę wewnątrz pomieszczenia nie musimy pokrywać całej ściany czy sufitu piankami czy panelami akustycznymi. Czasami wystarczy kilka sztuk i odsłuch w pomieszczeniu się poprawia lub możemy w ten sposób ograniczyć pogłos.

Natomiast w przypadku izolacji akustycznej ścian i sufitów przed hałasem ważne jest aby pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 została zamontowana na calej powierzchni wygłuszanego elementu pomieszczenia. Tworzy ona wówczas szczelną przegrodę chroniącą przed hałasem jak i ogranicza jego przenikanie do sąsiadujących pomieszczeń.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl