Drzwi do mieszkania - skuteczna izolacja akustyczna

Drzwi do mieszkania - skuteczna izolacja akustyczna

 

Do wygłuszenia drzwi wewnętrznych możemy zaproponować dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to wykonanie izolacji akustycznej za pomocą pianki o gęstości 140 kg/m3 i grubość 2 cm.

Pianka to z uwagi na wysoką gęstość poprawi izolacyjność akustyczną drzwi i ograniczy hałas przedostający się do pomieszczenia jak i z niego wychodzący.

Pianka o gęstości 140 kg/m3 powinna zostać przyklejona na całej powierzchni drzwi tak, aby szczelnie przylegała do futryny po ich zamknięciu. 

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3

 

Na piankę może zostać przyklejone wykończenie np. w postaci tkaniny obiciowej lub fototapety.

Do futryny powinna również zostać zamontowana uszczelkę gumowa, która  zmniejszy szczeliny i dodatkowo ograniczy ilość hałasu.

Waga pianki akustycznej o gęstości 140 kg/m3 grubości 2 cm o wymiarach 100x200 cm to 6 kg. Piankę montujemy za pomocą kleju montażowego, który powinien posiadać tak zwany chwyt natychmiastowy. Taki klej szybciej wiąże i skraca czas montażu. W razie potrzeby piankę na konkretny wymiar drzwi docinamy za pomocą noża segmentowego.

Drugie rozwiązanie to pianka samoprzylepna o grubości 3 cm

Pianki samoprzylepne 3 cm

Pianka ta dostępna  jest również w wariancie bez kleju. 

Pianka akustyczna 3 cm bez kleju

Wówczas należy ją montować do drzwi za pomocą kleju montażowego o identycznych właściwościach jak dla pianki o gęstości 140 kg/m3. 

Obie pianki docinamy za pomocą noża segmentowego.

Pierwsze rozwiązanie jest jednak skuteczniejsze z uwagi na wysoką gęstość pianki i jej izolacyjność akustyczną. 

Montując piankę akustyczną do drzwi musimy również pamiętać o wycięciu otworów na klamkę lub dziurkę od klucza czy wizjer. Dlatego ważne jest, aby we właściwy sposób zaplanować grubość samej izolacji. 

Jedno i drugie rozwiązania może być wykorzystanie do poprawy akustyki drzwi wewnętrznych w mieszkaniu jak i wejściowych. 

Przed przystąpieniem do montażu pianki sprawdźmy również jakość uszczelek. Często drzwi nie są zaopatrzone w gumową uszczelkę, a szpary pomiędzy drzwiami i futryną bardzo negatywnie wpływają na jakość wykonanej izolacji akustycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl