Montaż pianek, paneli i piramidek akustycznych

Montaż pianek, paneli i piramidek akustycznych

 

Ustroje akustyczne takie jak pianki, piramidki i panele mocujemy do ścian i sufitów za pomocą kleju montażowego.

Najważniejsze jest aby wybrać klej, który nie zawiera rozpuszczalników oraz posiada szybki chwyt początkowy czyli jest szybkoschnący. Wówczas montaż paneli i pianek akustycznych jest prosty i szybki ponieważ nie wymaga to od nas dodatkowego podtrzymywania mocowanego materiału.

W swojej ofercie posiadamy klej w sprayu firmy Boll, który dzięki regulowanej dyszy w łatwy sposób się aplikuje. Doskonale nadaje się on do montażu pianek wygłuszających, paneli i piramidek akustycznych do ścian i sufitów. 

Przed rozpoczęciem prac należy zwrócić uwagę czy podłoże jest: suche, czyste i wolne od zabrudzeń typu kurz czy stare odpadające powłoki malarskie lub tynki.

Klej do pianek akustycznych

 

Oprócz kleju w sprayu firmy Boll możemy Państwu również zarekomendować klej montażowy marki Soudal Sudabond Easy. Kleje tego producenta zwłaszcza sprawdzają się w przypadku montażu pianek akustycznych o gęstości 140 kg/m3. 

Z uwagi na wagę pianek akustycznych wysokiej gęstości klej Boll może nie być tak skuteczny jak klej Sudabond Easy.

Pianka akustyczna o gęstości 140 kg/m3 grubości 2 cm i wymiarach 100x200cm waży 6 kg. Natomiast pianki o takich wymiarach, ale grubości 4 cm waży 12 kg. Masa tych materiałów ma szczególne znaczenie przy wygłuszaniu ścian i sufitów kiedy zależy nam na poprawie wskaźnika izolacyjności akustycznej.

W przypadku pozostałych pianek, piramidek i paneli akustycznych klej Boll to doskonały wybór.

Pianka akustyczna 140 kg/m3

Klej w sprayu firmy Boll może być stosowany do montażu pianek i paneli akustycznych do ścian i sufitów. 

Ponadto klej Boll nadaje się do łączenia plastiku, metalu, szkła, tapicerki, folii, drewna, papieru, skóry, styropianu, gumy.

Dzięki swoim właściwościom znajduje szerokie zastosowanie w:

  • łączeniu pianek, piramdek i paneli akustycznych
  • motoryzacji
  • rzemiośle, modelarstwie i gospodarstwie domowym.

Zarówno klej Boll jak i Sudabond Easy możemy nakładać punktowo - przy klejeniu mniejszych i lżejszych elementów takich jak: pianki, piramidki i panele akustyczne. Natomiast w przypadku montażu dużych lub ciężkich materiałów akustycznych takich jak np. pianki o gęstości 140 kg/m3 klej Sudabond Easy nakładamy na jak największej powierzchni mocowanego elementu tworząc kopertę. Aby skrócić czas pracy możemy odczekać chwilę, aż nałożony klej częściowo  wyschnie i dzięki temu zacznie  szybciej wiązać. 

Wszystkie klejone elementy należy docisnąć po nałożeniu kleju do mocowanej powierzchni, nie ma potrzeby dodatkowego podpierania. Przy rozprężaniu klej nie wypacza klejonych pianek, paneli i piramidek akustycznych oraz ich nie deformuje.

Jeden i drugi klej nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl