Pianki akustyczne – skuteczne wygłuszenie

Pianki akustyczne – skuteczne wygłuszenie

 

Wygłuszanie pomieszczeń nie jest wyłącznie domeną akustyków w miejscach przeznaczonych do nagrywania dźwięku. To także rozwiązanie stosowane w przypadku aut, sal tanecznych, gimnastycznych, konferencyjnych czy miejsc, w których istotne jest obniżenie poziomu hałasu w celu poprawy komfortu pracy lub użytkowania pomieszczenia.

Nowoczesne materiały wygłuszające są skutecznym, lekkim i łatwym w montażu materiałem, o wysokich właściwościach izolacyjnych. Nowoczesna pianka akustyczna dzięki swoim właściwościom dźwiękochłonnym pozwala na ograniczenie poziomu hałasu.

W zależności od potrzeb i możliwości montażowych, stosowane są pianki o różnej fakturze, grubości i kształcie.

Panele akustyczne Sześciokąt

 

Pianki akustyczne znajdują zastosowanie w wygłuszaniu:

  • studiów nagraniowych
  • sal tanecznych i konferencyjnych
  • pomieszczeń prywatnych i biurowych
  • hal przemysłowych
  • samochodów osobowych i dostawczych

 

Studia nagraniowe

Wygłuszenie studia nagraniowego umożliwia poprawę jakości nagrywanego dźwięku i jest kluczowa dla efektywnej pracy muzyków czy lektorów. W tym celu stosuje się pianki akustyczne najwyższej jakości, które pozwalają na wysoką absorpcję dźwięku oraz eliminują pogłos. Przykładem tego rodzaju produktu są piramidki akustyczne o wysokości 8 cm.

 

 Piramidka akustyczna 8 cm

Sale taneczne i muzyczne

Wygłuszenie za pomocą pianek i paneli akustycznych jest też stosowane w salach tanecznych i miejscach, w których poziom hałasu może zakłócać pracę pozostałych użytkowników budynku. Wygłuszenie ścian i sufitu pozwala na znaczne ograniczenie ilości dźwięku przedostającego się do sąsiadujących pomieszczeń, a tym samym zachowanie pożądanych parametrów akustycznych.

Jeśli chcemy poprawić jakość dźwięku wewnątrz pomieszczenia to możemy zastosować: pianki akustyczne gładkie, panele akustyczne Sześciokąt, piramidki akustyczne lub pianki profilowane fala. Natomiast gdy zadaniem pianki akustycznej ma być znaczne ograniczenie ilości hałasu przedostającego się do pozostałych pomieszczeń to wówczas powinnyśmy zastosować piankę o gęstości 140 kg/m3. Materiał ten zwiększy izolacyjność akustyczną ścian i tym samym dźwięku uderzeniowe i powietrzne przestaną być dokuczliwe dla użytkowników tego pomieszczenia jak i z nim sąsiadujących.

 

Sale konferencyjne

Stworzenie odpowiednich warunków w salach konferencyjnych, szkoleniowych oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest cisza i koncentracja gwarantuje komfort uczestników i efektywną pracę. Dobór odpowiednich materiałów wygłuszających pozwala na stworzenie optymalnych warunków dla przeprowadzenia szkoleń, wykładów czy konferencji. W przypadku sal konferencyjnych i szkoleniowych bardzo ważną kwestią jest poprawa akustyki samego pomieszczenia tak, aby został zlikwidowany pogłos i poprawiła się jakość emisji głosu. Tutaj możemy zaproponować rozwiązania akustyczne na bazie: pianek gładkich, piramidek akustycznych oraz paneli wygłuszających.

 

 

Pomieszczenia prywatne

Odpowiednie wygłuszenie mieszkań prywatnych zapewnia komfort jego użytkownikom. Zastosowanie płaskich paneli i mat wygłuszających to prosty i estetyczny sposób na uzyskanie pożądanego poziomu nagłośnienia. Drugiem ważnym aspektem jest również zmniejszenie poziomu hałasu dobiegającego z pomieszczeń sąsiadujących. Najczęściej najbardziej narażone na przenikanie dźwięków są ściany działowe. W celu poprawy ich izolacyjności akustycznej możemy zaproponować pianki gładkie o grubości minimum 3 cm lub pianki o gęstości 140 kg/m3. Wówczas hałas w postaci grającego telewizora za ścianą lub głośnych rozmów nie będzie tak uciążliwy.

 

Hale przemysłowe i maszyny

Zastosowanie wygłuszenia maszyn i urządzeń pozwala na zmniejszenie wysokiego natężenia dźwięku i poprawę komfortu pracy operatorów maszyn czy pracowników produkcyjnych. To jednak przede wszystkim inwestycja w większe bezpieczeństwo. Tutaj najlepsze efekty możemy uzyskać łącząc ze sobą różne materiały wygłuszające. Rozwiązania najczęściej dobierane są w zależności od rodzaju maszyny czy urządzenia oraz wielkości. Kolejną kwestią jest również poprawa akustyki wewnątrz pomieszczenia i ograniczenie poziomu hałasu tak, aby ludzie w nim pracujący mogli wykonywać swoje obowiązki bez narażania zdrowia. 

 

Samochody osobowe i dostawcze

Wygłuszenie poszczególnych części pojazdów samochodowych i dostawczych pozwala na wyeliminowanie zbyt wysokiego poziomu dźwięku podczas jazdy. W celu efektywnego wyciszenia możliwe jest stosowanie zarówno pianek akustycznych, jak i mat wygłuszających. Nasze pianki akustyczne i maty wygłuszające posiadają warstwę samoprzylepną co znacznie przyspiesza i skraca czas potrzebny na ich montaż. 

 

To tylko niektóre z zastosowań pianek akustycznych. Różnorodne kształty, grubość i format pozwalają na indywidualne zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest odpowiednia izolacja i wygłuszenie. Firma Sound Solutions posiada w swojej ofercie: maty wygłuszające, pianki akustyczne i panele, które skutecznie i trwale obniżają poziom dokuczliwego hałasu wszędzie tam, gdzie konieczna jest cisza i komfort.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl