Piramidki akustyczne - efektowny sposób na wygłuszenie pomieszczeń

Piramidki akustyczne - efektowny sposób na wygłuszenie pomieszczeń

 

   Piramidki akustyczne zamontowane w pomieszczeniu rozpraszają i pochłaniają dźwięki. Oprócz tego stanowią one efektowne uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Doskonale nadają się do pomieszczeń w których chcemy poprawić jakość dźwięku czy zmniejszyć pogłos. 

   Piramidki akustyczne są stosowane w studiach nagrań, pokojach odsłuchowych czy pomieszczeniach zaadoptowanych na potrzeby kina domowego. Z powodzeniem możemy je również montować na ścianach i sufitach lokali mieszkalnych. Piramidki akustyczne sprawdzą się także przy wygłuszaniu: pubów, kawiarni czy restauracji. 

Piramidki akustyczne 8 cm   Piramidki akustyczne 8 cm

 

   Piramidki akustyczne zamontowane na suficie nad stolikami czy też przyklejone do ścian pomieszczenia będą działać jak ekrany akustyczne rozpraszające hałas powstały w wyniku rozmów czy pracy urządzeń takich jak np. klimatyzatory. Użytkowanie tego typu pomieszczeń staje się przyjemniejsze. Często wystarczy, że poziom hałasu obniży o zaledwie parę decybeli.

 

 Piramidki akustyczne

 

   Klasyczne piramidki akustyczne znajdujące się w naszej ofercie dostępne są w kolorze szary grafit. Możemy jednak na indywidualne zamówienie wykonać piramidki akustyczne z pianki Basotect, która dostępne jest w kolorze jasnoszarym i białym. Pianka akustyczna Basotect nie tylko jest materiałem doskonale pochłaniającym dźwięki, ale i spełnia kryteria dotyczące zwiększonej ochrony przeciwpożarowej i posiada certyfikat palności zgodny z normami budowlanymi.

Piramidki akustyczne dostępne w stałej sprzedaży mają wysokość 8 cm. Na indywidualne zamówienie możemy dostosować wysokość i grubość podstawy piramidki do wymagań klienta. Minimalna wysokość piramidki akustycznej to 3 cm, maksymalna to 16 cm. 

Piramidki akustyczne

  Piramidki akustyczne mogą zostać mocowane do ścian i sufitów za pomocą kleju montażowego. Nie trzeba pokrywać klejem całej powierzchni piramidki wystarczy rozprowadzić klej na jej brzegach. 

Do montażu rekomendujemy zastosować klej Boll w sprayu lub dowolny klej montażowy przeznaczony do prac wykończeniowych, który odznacza się tak zwanym szybkim chwytem początkowym.

Dzięki temu, że piramidki akustyczne wykonane są z pianki poliuretanowej w razie konieczności możemy je dociąć za pomocą noża segmentowego. Prawidłowy montaż piramidek nie wymaga posiadania specjalistycznych narządzi. 

 Piramidki akustyczne nie muszą zostać zamontowane na całej powierzchni ścian i sufitu pomieszczeniu. Często aby poprawić parametry akustyczne pomieszczenia wystarczy kilka sztuk. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl